Description
ZASTAVA ZR7762CSB ZPAPM70 762 RFL SILVR CERAKOT
Zastava Arms Usa ZPAPM70 7.62x39mm 30+1 16.30″, Silver Cerakote Barrel/Rec, Black Synthetic Furniture
| SKU | 158647 |
| Type | Longgun |
| Brand | ZASTAVA ARMS USA |
| Category | FIREARMS / RIFLES CENTERFIRE TACTICAL |
| UPC | 685757098847 |
| Model number | ZPAPM70 |
| Purpose | |
| Series | |
| Weight | 11.18 |
| Length | 38.00 |
| Height | 4.50 |
| Width | 9.00 |
| Attributes | |
| Action | Semi-Auto |
| Caliber | 7.62x39mm |
| Barrel Length | 16.30″ |
| Capacity | 30+1 |
| Safety | Lever |
| OAL | 35″ |
| Weight | 7 lbs |
| Stock Description | Fixed |
| Muzzle | AK Slant |
| Sights | Adj Front & Rear Iron |
| Barrel Description | Hammer Forged/Chrome Lined |
| Twist | 1:9.50″ |
| Barrel Length Range | 16″ to 16.99″ |
| Weight Range | 7 lbs to 7.99 lbs |
| Hand | Right Hand |
| Stock Finish Group | Black |

Reviews
There are no reviews yet.