Description
KRISS KV10-PFD20 VECTOR SDP G2 10MM 5.5 FDE
Kriss USA KV10PFD20 Vector SDP G2 10mm Auto 33+1 5.50″ Black Nitride Threaded Barrel, Flat Dark Earth Picatinny Rail Top & Bottom, QD Sling Swivel
| SKU | 165849 |
| Type | Handgun |
| Brand | Kriss USA |
| Category | FIREARMS / SPECIALTY |
| UPC | 810237024324 |
| Model number | Vector SDP |
| Purpose | |
| Series | G2 |
| Weight | 10.80 |
| Length | 31.30 |
| Height | 4.00 |
| Width | 11.50 |
| Attributes | |
| Action | Semi-Auto |
| Caliber | 10mm Auto |
| Barrel Length | 5.50″ |
| Capacity | 33+1 |
| Sights | Flip Up Front & Rear |
| Weight | 6 lbs |
| OAL | 16.75″ |
| Barrel Length Range | 5″ to 5.99″ |
| Weight Range | 6 lbs to 6.99 lbs |


Reviews
There are no reviews yet.