Description
KONUS 7317 LAS RANGEFINDER 6X25 EVO 1200
Konus 7317 EVO-1200 LRF 6x25mm 1200 yds Max Distance Black Rubber Armor
| SKU | 167349 |
| Type | Accessory |
| Brand | Konus |
| Category | OPTICS / RANGE FINDERS |
| UPC | 698156073179 |
| Model number | EVO-1200 |
| Purpose | |
| Series | LRF |
| Weight | 0.42 |
| Length | 5.20 |
| Height | 2.70 |
| Width | 3.60 |
| Attributes | |
| Magnification | 6x |
| Objective | 25mm |
| Max Distance | 1200 yds |
| Field of View | 128m at 100 M |
| Weight | 5.60 oz |
Reviews
There are no reviews yet.