Description
CMMG 92AE20FAB BANSHEE MK17 9MM 5 TUBE ARBLK
CMMG 92AE20FAB BANSHEE MK17 9MM 5 TUBE ARBLK
| SKU | 166396 |
| Type | Handgun |
| Brand | CMMG |
| Category | FIREARMS / SPECIALTY |
| UPC | 810144726113 |
| Model number | Banshee |
| Purpose | |
| Series | MK17 |
| Weight | 6.25 |
| Length | 27.00 |
| Height | 3.00 |
| Width | 9.00 |
| Attributes | |
| Action | Semi-Auto |
| Caliber | 9mm Luger |
| Barrel Length | 5″ |
| Capacity | 21+1 |
| Safety | CMMG Zeroed 60/90 Degree |
| Grips | CMMG Zeroed |
| Sights | None |
| Weight | 4.50 lbs |
| OAL | 20.80″ |
| Stock Finish | Black |
| Barrel Length Range | 5″ to 5.99″ |
| Weight Range | 4 lbs to 4.99 lbs |


Reviews
There are no reviews yet.