Description
BEE 1051 .177 TETON COMBO SPRNG PST WD
The Teton from Beeman is a barrel break action .177 caliber air rifle. This rifle has an overall length of 45.5 inches and weighs 8.50 pounds. It also comes equipped with a 4x32mm scope to increase shot accuracy.
| SKU | 13003 |
| Type | Accessory |
| Brand | Beeman |
| Category | AIR GUNS AND ACCESSORIES / AIR GUNS |
| UPC | 026785010515 |
| Model number | Teton |
| Purpose | |
| Series | Combo |
| Weight | 9.25 |
| Length | 47.20 |
| Height | 3.00 |
| Width | 6.70 |
| Attributes | |
| Type | Air Rifle |
| Action | Break Open |
| Caliber | 177 Pellet |
| Capacity | 1 |
| Finish | Black |
| Sights | 4x32mm Scope |
| Weight | 8.50 lbs |
| Stock | Black Hardwood |
| Scope | 4x32mm |
| Magnification | 4x |
| Barrel Type | Rifled |
| Velocity | 1000 fps |


Reviews
There are no reviews yet.