Description
CMMG 54A8A0FAB BANSHEE MK4 5.7X28 5 TUBE ARBLK
CMMG 54A8A0FAB Banshee MK4 5.7x28mm 32+1 5″ Black Nitride Medium Taper Threaded Barrel, EML 4″ M-LOK Handguards Black Armor Cerakote Aluminum Picatinny Rail Receiver, Pistol Tube, CMMG Zeroed Grips
| SKU | 166379 |
| Type | Handgun |
| Brand | CMMG |
| Category | FIREARMS / SPECIALTY |
| UPC | 810144723631 |
| Model number | Banshee |
| Purpose | |
| Series | MK4 |
| Weight | 6.40 |
| Length | 27.00 |
| Height | 3.00 |
| Width | 9.00 |
| Attributes | |
| Action | Semi-Auto |
| Caliber | 5.7x28mm |
| Barrel Length | 5″ |
| Capacity | 32+1 |
| Safety | CMMG Zeroed 60/90 Degree |
| Grips | CMMG Zeroed |
| Sights | None |
| Weight | 4.20 lbs |
| OAL | 20.90″ |
| Stock Finish | Black |
| Barrel Length Range | 5″ to 5.99″ |
| Weight Range | 4 lbs to 4.99 lbs |


Reviews
There are no reviews yet.