Description
AGM CLAR35-640 CLARION 640 35/60 640X512
AGM Global Vision CLAR35-640 Clarion 640 Thermal Black 2-16x25mm/3-24x50mm Multi Reticle, Digital 1x/2x/4x/8x Zoom 384×288, 12 um, 50 Hz Resolution
| SKU | 161848 |
| Type | Optics |
| Brand | AGM GLOBAL VISION |
| Category | OPTICS / NIGHT VISION |
| UPC | 810027772565 |
| Model number | Clarion |
| Purpose | |
| Series | 640 |
| Weight | 6.04 |
| Length | 14.70 |
| Height | 5.30 |
| Width | 12.90 |
| Attributes | |
| Magnification | 2-16x/3-24x |
| Objective | 25/50mm |
| Field of View | 12.50 – 10/7.30 – 5.90 Degrees |
| Battery Size | Rechargeable Li-ion |
| Weight | 1.85 lbs |
| Focus Range | 7mm to Infinity/10mm to Infinity |
| Diopter Adjustment | -5/+5 |
| Controls | Direct |
| Battery Life | Up to 8 hrs |


Reviews
There are no reviews yet.