Description
CIA HG7673N VSKA DRACO PST 762X39 DESTRESSED WHT
Century Arms HG7673N Draco (Romanian Made) 7.62x39mm 30+1 6.25″ Threaded Barrel, Distressed White Stamped Rec, Magpul Furniture, Enhanced Trigger Group
| SKU | 156062 |
| Type | Handgun |
| Brand | Century |
| Category | FIREARMS / SPECIALTY |
| UPC | 787450867987 |
| Model number | Draco |
| Purpose | |
| Series | |
| Weight | 8.50 |
| Length | 38.80 |
| Height | 4.00 |
| Width | 9.60 |
| Attributes | |
| Action | Semi-Auto |
| Caliber | 7.62x39mm |
| Barrel Length | 6.25″ |
| Capacity | 30+1 |
| Safety | Lever |
| Grips | Black Polymer |
| Sights | Adjustable |
| Weight | 4.85 lbs |
| OAL | 14.50″ |
| Barrel Length Range | 6″ to 6.99″ |
| Weight Range | 4 lbs to 4.99 lbs |

Reviews
There are no reviews yet.